Haberler

Mesut Yar’ın Bu Tarz Benim iddiası: “Gitti, gidebilir!”

MESUT YAR'IN BU TARZ BENİM İDDİASI

Bu Tarz Benim son haftaya doğru ilerlerken yeni haberler dolaşıyor. Hürriyet Kelebek’te yayınlanan Mesut Yar’ın Bu Tarz Benim iddiası: “Gitti, gidebilir!”  Başlıklı yazıda Programın kanal değiştirebileceğinden bahsediliyor.

kpLogo


Ekranların fenomen yarışma programı Bu Tarz Benim, gerek yarışmacılarıyla, gerek jüri üyeleriyle, kavgalarla ve polemiklerle gündemden düşmüyor. Şimdi de Posta gazetesi TV eleştirmeni Mesut Yar Bu Tarz Benim’i köşesine taşıdı.

Mesut Yar, jüri koltuğunda Nur Yerlitaş, Ivana Sert ve Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez’in oturduğu, nerede, ne giyilir, tarz nasıl yaratılır, en şık kadın olmak bu kadar zor mu sorularına cevap arayan Bu Tarz Benim’i eleştirmekten kendini geri alamadı.

İŞTE O YAZI

Bu tarz benim gidebilir!

Bu sezon gündüz kuşağının en parlak işi “Bu Tarz Benim” (Show TV) oldu. Aslında yapımcılar şapkadan tavşan filan çıkarmadı. Dizilerde izlediğimize benzer diyaloglar, gel git ruh haliyle ilgi odağı olan figürler ve toplamda tam da meftunu olduğumuz curcuna ortamı filan derken formül tuttu… Elbette bu formülü hazırlamak çok da kolay değil. Tutturmak ve tutturan bileşenleri bir araya getirmek de öyle. Program şimdi haklı olarak bunun ekmeğini yiyor…

“DUYGUSAL” SIKINTILAR VAR

Ama ilginç bir şekilde ortada “kalk gidelim” havası var. Çok tutulan işlerin kanallar arasında transferi sürpriz değil. Kaldı ki daha kimse değinmeden programın farklı bir kanalla görüşme içinde olduğunu yazmıştım. Önceki gün buna “Acun Ilıcalı bu yarışmayı istiyor” haberi de eklendi… Show TV altın yumurtlayan tavuğu elinde tutabilecek mi bilmiyorum? Ama anladığım kadarıyla ortada biraz da “duygusal” sıkıntılar var… Günlük üretilen işlerde kaynak zorluğu çekilirse susuzluk kaçınılmazdır. Bana göre yarışmanın “gitti, gidebilir” kulislerinin nedeni işte bu kaynak zorluğu. Yoksa kim “pişmiş aşa su katar ki?”…

Yükleniyor...

1 Yorum