İşte Benim Stilim Yarışmacılar

Gizem Özdilli

Gizem Özdilli - İşte Benim Stilim 2016

İşte Benim Stilim 2016 yarışmacılarından Gizem Özdilli aslen Azeri kökenlidir. 22/07/1974  Ankara doğumlu olup ilk orta lise tahsilini Ankara’da gerçekleşmiştir. İstanbul’a geliş serüveni mankenlik kariyeri yapma ideali ile başlamıştır. Yaklaşık 12 il kadar Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde modellik yapan Özdilli “Milli Manken” unvanı ile kültür bakanlığı organizasyonlarında ülkemizi tüm dünyada onurla temsil etmiştir.

Modelliği bıraktıktan sonra aile mesleğine ilgisinden yeme içme sektörüne yönelmiştir. Dedesi Türkiye’ye ilk döner makinasını getiren Mehmet Özdilli’nin lokantaları ve fırını bulunmaktaydı. Bu nedenle çocukluğundan itibaren mutfağa yakın ve ilgili olan Özdilli 2012 yılında ilk yemek kitabı olan Gizemin Mutfak Aşkını yayınlamış ve ilk kitabı ile bir çok ödül almıştır. Bunların için de en önemlisi dünya yemek Oscarları olarak bilinen Cookbook Gourment Best of World Celebrity Cookbook dalında Paris Louvre müzesinde düzenlenen galada 172 ülke arasında ilk beşte yer almıştır.2015 Yaz dönemi MSA ( Mutfak Sanatları Akademisi ) ‘den dünya mutfağı üzerine 2 aylık uygulamalı eğitim ile sertifika almıştır. Bundan sonra ki karıyerini yeme içme sektörü üzerine gerçekleştirmek isteyen Özdilli restoran ve tedarikçi firmalara danışmanlık hizmeti vermekte yakın zamanda karıyerini yemek ağırlıklı bir tv programı yaparak devam ettirmeği planlamaktadır.

Kişisel Özellikler : Aşırı enerjik , nukteden disiplinli , heyecan dolu , sevecen , sempatik , az sinirlenen fakat sinirlendiğinde kopan , tarz olarak ise önceliği rahatlıktır.

 

Gizem Özdilli’nin resmi sosyal medya hesapları

Twitter: https://twitter.com/gizem_ozdilli

Instagram: https://www.instagram.com/gizemozdilli/

 

Yükleniyor...